Income Breakdown
| TV Revenue | $33K |
| Matchday Revenue | $12K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $3K |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $124K |
| Staff Wages | $11K |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$55K |
$204K |
$-149K |
$-4.8M |
| Nov 2028 |
$26K |
$208K |
$-183K |
$-4.7M |
| Oct 2028 |
$34K |
$306K |
$-273K |
$-4.5M |
| Sep 2028 |
$25K |
$205K |
$-180K |
$-4.2M |
| Aug 2028 |
$36K |
$196K |
$-160K |
$-4.0M |
| Jul 2028 |
$24K |
$180K |
$-156K |
$-3.9M |
| Jun 2028 |
$16K |
$180K |
$-164K |
$-3.7M |
| May 2028 |
$16K |
$180K |
$-164K |
$-3.6M |
| Apr 2028 |
$16K |
$183K |
$-167K |
$-3.4M |
| Mar 2028 |
$16K |
$183K |
$-167K |
$-3.2M |
| Feb 2028 |
$16K |
$172K |
$-156K |
$-3.1M |
| Jan 2028 |
$16K |
$313K |
$-297K |
$-2.9M |