Income Breakdown
| TV Revenue | $3.7M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $173K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.4M |
| Staff Wages | $45K |
| Transfer Amortization | $94K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $794K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$11.3M |
$4.3M |
$7.0M |
$41.8M |
| Aug 2028 |
$8.7M |
$3.6M |
$5.1M |
$34.8M |
| Jul 2028 |
$3.1M |
$2.5M |
$612K |
$29.6M |
| Jun 2028 |
$7.0M |
$2.9M |
$4.1M |
$29.0M |
| May 2028 |
$3.2M |
$3.1M |
$73K |
$24.8M |
| Apr 2028 |
$3.2M |
$3.9M |
$-649K |
$24.6M |
| Mar 2028 |
$3.2M |
$3.6M |
$-469K |
$25.2M |
| Feb 2028 |
$3.5M |
$2.7M |
$828K |
$25.6M |
| Jan 2028 |
$3.5M |
$2.6M |
$930K |
$29.0M |
| Dec 2027 |
$3.3M |
$2.8M |
$539K |
$28.1M |
| Nov 2027 |
$5.0M |
$2.9M |
$2.0M |
$27.6M |
| Oct 2027 |
$3.4M |
$3.4M |
$-7K |
$25.6M |