Income Breakdown
| TV Revenue | $3.4M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $173K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $278K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.8M |
| Staff Wages | $44K |
| Transfer Amortization | $240K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $788K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$3.8M |
$3.8M |
$-10K |
$33.5M |
| Aug 2028 |
$3.3M |
$3.3M |
$-58K |
$33.3M |
| Jul 2028 |
$11.7M |
$3.0M |
$8.7M |
$37.7M |
| Jun 2028 |
$6.2M |
$2.9M |
$3.4M |
$31.8M |
| May 2028 |
$3.2M |
$3.8M |
$-598K |
$28.3M |
| Apr 2028 |
$5.1M |
$3.0M |
$2.0M |
$28.8M |
| Mar 2028 |
$4.4M |
$3.7M |
$727K |
$26.7M |
| Feb 2028 |
$3.2M |
$3.0M |
$194K |
$25.9M |
| Jan 2028 |
$5.3M |
$2.9M |
$2.4M |
$26.6M |
| Dec 2027 |
$6.0M |
$3.0M |
$3.0M |
$24.1M |
| Nov 2027 |
$6.7M |
$3.1M |
$3.6M |
$21.0M |
| Oct 2027 |
$6.2M |
$3.8M |
$2.3M |
$17.3M |