Income Breakdown
| TV Revenue | $3.0M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $173K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $2K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.6M |
| Staff Wages | $23K |
| Transfer Amortization | $95K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $686K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$3.2M |
$2.4M |
$732K |
$9.7M |
| Nov 2028 |
$3.1M |
$2.3M |
$807K |
$8.9M |
| Oct 2028 |
$3.2M |
$2.6M |
$576K |
$8.0M |
| Sep 2028 |
$3.2M |
$2.0M |
$1.1M |
$7.3M |
| Aug 2028 |
$4.5M |
$2.0M |
$2.5M |
$10.1M |
| Jul 2028 |
$3.1M |
$1.7M |
$1.5M |
$7.6M |
| Jun 2028 |
$6.4M |
$1.7M |
$4.7M |
$6.2M |
| May 2028 |
$3.2M |
$1.9M |
$1.3M |
$1.5M |
| Apr 2028 |
$3.2M |
$1.2M |
$2.0M |
$154K |
| Mar 2028 |
$3.2M |
$1.6M |
$1.6M |
$-1.8M |
| Feb 2028 |
$3.2M |
$1.6M |
$1.5M |
$-3.4M |
| Jan 2028 |
$3.2M |
$2.9M |
$287K |
$-5.0M |