Income Breakdown
| TV Revenue | $10K |
| Matchday Revenue | $7K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $686 |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $102K |
| Staff Wages | $19K |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2027 |
$17K |
$191K |
$-174K |
$-2.4M |
| Nov 2027 |
$17K |
$206K |
$-189K |
$-2.2M |
| Oct 2027 |
$17K |
$249K |
$-232K |
$-2.0M |
| Sep 2027 |
$24K |
$190K |
$-166K |
$-1.8M |
| Aug 2027 |
$140K |
$178K |
$-37K |
$-1.6M |
| Jul 2027 |
$53K |
$194K |
$-141K |
$-1.6M |
| Jun 2027 |
$16K |
$197K |
$-181K |
$-1.5M |
| May 2027 |
$16K |
$197K |
$-180K |
$-1.3M |
| Apr 2027 |
$16K |
$197K |
$-181K |
$-1.1M |
| Mar 2027 |
$16K |
$197K |
$-181K |
$-911K |
| Feb 2027 |
$71K |
$200K |
$-129K |
$-731K |
| Jan 2027 |
$16K |
$228K |
$-212K |
$-602K |