Income Breakdown
| TV Revenue | $1.6M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $8K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $135K |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $635K |
| Staff Wages | $43K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $21K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $155K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jun 2027 |
$1.8M |
$854K |
$931K |
$-2.0M |
| May 2027 |
$277K |
$830K |
$-553K |
$-2.9M |
| Apr 2027 |
$279K |
$810K |
$-531K |
$-2.4M |
| Mar 2027 |
$279K |
$798K |
$-518K |
$-1.8M |
| Feb 2027 |
$283K |
$795K |
$-511K |
$-1.3M |
| Jan 2027 |
$279K |
$830K |
$-551K |
$-815K |
| Dec 2026 |
$287K |
$775K |
$-488K |
$-264K |
| Nov 2026 |
$298K |
$789K |
$-491K |
$224K |
| Oct 2026 |
$242K |
$809K |
$-567K |
$715K |
| Sep 2026 |
$57K |
$680K |
$-623K |
$1.3M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$1.9M |