Income Breakdown
| TV Revenue | $3.7M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $173K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.4M |
| Staff Wages | $61K |
| Transfer Amortization | $524K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $2K |
| Facility Maintenance | $857K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$3.9M |
$4.8M |
$-949K |
$49.5M |
| Nov 2028 |
$4.6M |
$6.0M |
$-1.4M |
$49.9M |
| Oct 2028 |
$4.7M |
$5.6M |
$-943K |
$50.8M |
| Sep 2028 |
$8.6M |
$6.5M |
$2.1M |
$51.3M |
| Aug 2028 |
$4.1M |
$5.6M |
$-1.5M |
$51.8M |
| Jul 2028 |
$4.0M |
$3.9M |
$87K |
$53.4M |
| Jun 2028 |
$11.8M |
$3.6M |
$8.2M |
$57.1M |
| May 2028 |
$3.9M |
$4.0M |
$-121K |
$48.6M |
| Apr 2028 |
$4.7M |
$3.6M |
$1.0M |
$48.4M |
| Mar 2028 |
$4.6M |
$3.5M |
$1.1M |
$47.0M |
| Feb 2028 |
$3.9M |
$3.2M |
$739K |
$45.5M |
| Jan 2028 |
$5.2M |
$3.2M |
$1.9M |
$51.7M |