Income Breakdown
| TV Revenue | $3.2M |
| TV Placement Bonus | $639K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $77K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.4M |
| Staff Wages | $68K |
| Transfer Amortization | $27K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $1.1M |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2029 |
$4.5M |
$3.6M |
$923K |
$145.5M |
| Feb 2029 |
$7.1M |
$5.4M |
$1.6M |
$144.6M |
| Jan 2029 |
$10.9M |
$3.9M |
$7.0M |
$143.2M |
| Dec 2028 |
$12.8M |
$4.8M |
$8.0M |
$136.2M |
| Nov 2028 |
$12.7M |
$5.9M |
$6.9M |
$128.2M |
| Oct 2028 |
$8.3M |
$4.8M |
$3.5M |
$121.3M |
| Sep 2028 |
$23.2M |
$4.0M |
$19.2M |
$117.8M |
| Aug 2028 |
$4.5M |
$4.4M |
$122K |
$98.6M |
| Jul 2028 |
$4.8M |
$3.2M |
$1.6M |
$98.4M |
| Jun 2028 |
$11.7M |
$3.0M |
$8.7M |
$97.8M |
| May 2028 |
$4.5M |
$3.0M |
$1.4M |
$89.1M |
| Apr 2028 |
$4.5M |
$2.9M |
$1.6M |
$87.7M |