Income Breakdown
| TV Revenue | $1.6M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $135K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.3M |
| Staff Wages | $16K |
| Transfer Amortization | $29K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $674K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$1.7M |
$2.0M |
$-252K |
$15.6M |
| Jul 2029 |
$1.7M |
$2.2M |
$-454K |
$15.8M |
| Jun 2029 |
$2.4M |
$1.8M |
$603K |
$16.2M |
| May 2029 |
$1.8M |
$2.1M |
$-278K |
$15.6M |
| Apr 2029 |
$1.8M |
$1.8M |
$-32K |
$15.8M |
| Mar 2029 |
$1.9M |
$1.8M |
$72K |
$15.8M |
| Feb 2029 |
$1.8M |
$1.8M |
$21K |
$15.7M |
| Jan 2029 |
$2.0M |
$2.2M |
$-191K |
$15.7M |
| Dec 2028 |
$1.8M |
$2.1M |
$-327K |
$15.8M |
| Nov 2028 |
$1.8M |
$2.1M |
$-354K |
$16.1M |
| Oct 2028 |
$1.8M |
$2.5M |
$-707K |
$16.5M |
| Sep 2028 |
$1.8M |
$2.0M |
$-237K |
$17.1M |