Income Breakdown
| TV Revenue | $3.5M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $168K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $13.3M |
| Staff Wages | $61K |
| Transfer Amortization | $206K |
| Debt Interest | $1.6M |
| Loan Fees (Out) | $373K |
| Facility Maintenance | $165K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$3.7M |
$15.8M |
$-12.1M |
$-172.1M |
| Nov 2028 |
$3.8M |
$20.9M |
$-17.1M |
$-160.2M |
| Oct 2028 |
$3.8M |
$16.8M |
$-13.0M |
$-143.3M |
| Sep 2028 |
$4.5M |
$17.7M |
$-13.3M |
$-130.5M |
| Aug 2028 |
$4.5M |
$9.5M |
$-5.0M |
$-117.4M |
| Jul 2028 |
$5.7M |
$13.8M |
$-8.1M |
$-112.6M |
| Jun 2028 |
$15.0M |
$10.8M |
$4.2M |
$-104.8M |
| May 2028 |
$4.7M |
$17.8M |
$-13.1M |
$-109.1M |
| Apr 2028 |
$4.0M |
$21.3M |
$-17.3M |
$-96.3M |
| Mar 2028 |
$4.8M |
$14.9M |
$-10.1M |
$-79.1M |
| Feb 2028 |
$22.1M |
$17.0M |
$5.1M |
$-69.3M |
| Jan 2028 |
$4.8M |
$18.6M |
$-13.8M |
$-74.6M |