Income Breakdown
| TV Revenue | $359K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $33K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $41K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $558K |
| Staff Wages | $20K |
| Transfer Amortization | $270 |
| Debt Interest | $27K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $35K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Oct 2027 |
$433K |
$639K |
$-206K |
$-2.7M |
| Sep 2027 |
$174K |
$401K |
$-226K |
$-2.5M |
| Aug 2027 |
$144K |
$317K |
$-173K |
$-2.3M |
| Jul 2027 |
$134K |
$296K |
$-162K |
$-2.1M |
| Jun 2027 |
$513K |
$428K |
$86K |
$-1.9M |
| May 2027 |
$134K |
$451K |
$-317K |
$-2.0M |
| Apr 2027 |
$133K |
$424K |
$-291K |
$-1.7M |
| Mar 2027 |
$187K |
$450K |
$-263K |
$-1.4M |
| Feb 2027 |
$102K |
$435K |
$-333K |
$-1.1M |
| Jan 2027 |
$62K |
$389K |
$-327K |
$-800K |
| Dec 2026 |
$62K |
$341K |
$-279K |
$-473K |
| Nov 2026 |
$70K |
$335K |
$-265K |
$-194K |