Income Breakdown
| TV Revenue | $5.3M |
| TV Placement Bonus | $533K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $286K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $82K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $7.3M |
| Staff Wages | $123K |
| Transfer Amortization | $589K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $408K |
| Facility Maintenance | $829K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Feb 2027 |
$6.8M |
$9.2M |
$-2.5M |
$32.5M |
| Jan 2027 |
$7.0M |
$9.1M |
$-2.1M |
$34.4M |
| Dec 2026 |
$6.6M |
$9.0M |
$-2.4M |
$35.9M |
| Nov 2026 |
$6.8M |
$9.3M |
$-2.5M |
$37.7M |
| Oct 2026 |
$8.4M |
$11.2M |
$-2.8M |
$39.6M |
| Sep 2026 |
$17.5M |
$4.6M |
$12.9M |
$41.8M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$57.1M |