Income Breakdown
| TV Revenue | $1.6M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $101K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $30K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $782K |
| Staff Wages | $15K |
| Transfer Amortization | $9K |
| Debt Interest | $60K |
| Loan Fees (Out) | $32K |
| Facility Maintenance | $125K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$2.9M |
$1.0M |
$1.8M |
$-5.2M |
| Jul 2029 |
$3.2M |
$1.2M |
$2.1M |
$-7.0M |
| Jun 2029 |
$2.1M |
$1.1M |
$1.0M |
$-8.9M |
| May 2029 |
$598K |
$1.2M |
$-622K |
$-9.9M |
| Apr 2029 |
$532K |
$892K |
$-360K |
$-9.3M |
| Mar 2029 |
$540K |
$851K |
$-311K |
$-8.9M |
| Feb 2029 |
$3.0M |
$1.7M |
$1.3M |
$-8.6M |
| Jan 2029 |
$542K |
$1.2M |
$-655K |
$-9.9M |
| Dec 2028 |
$534K |
$723K |
$-189K |
$-9.3M |
| Nov 2028 |
$738K |
$704K |
$34K |
$-9.1M |
| Oct 2028 |
$563K |
$1.0M |
$-450K |
$-9.1M |
| Sep 2028 |
$576K |
$888K |
$-312K |
$-8.7M |