Income Breakdown
| TV Revenue | $5K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $352 |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $68K |
| Staff Wages | $19K |
| Transfer Amortization | $2K |
| Debt Interest | $1K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $105K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2027 |
$5K |
$195K |
$-190K |
$-251K |
| Feb 2027 |
$5K |
$194K |
$-189K |
$-62K |
| Jan 2027 |
$6K |
$193K |
$-187K |
$124K |
| Dec 2026 |
$8K |
$212K |
$-204K |
$309K |
| Nov 2026 |
$9K |
$200K |
$-192K |
$511K |
| Oct 2026 |
$7K |
$164K |
$-157K |
$701K |
| Sep 2026 |
$30K |
$575K |
$-544K |
$856K |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$1.5M |