Income Breakdown
| TV Revenue | $728K |
| TV Placement Bonus | $73K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $45K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $276K |
| Staff Wages | $16K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $22K |
| Loan Fees (Out) | $4K |
| Facility Maintenance | $45K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$919K |
$363K |
$556K |
$-2.3M |
| Nov 2028 |
$361K |
$369K |
$-8K |
$-2.9M |
| Oct 2028 |
$847K |
$428K |
$419K |
$-2.8M |
| Sep 2028 |
$360K |
$349K |
$10K |
$-3.3M |
| Aug 2028 |
$398K |
$334K |
$64K |
$-3.3M |
| Jul 2028 |
$352K |
$351K |
$2K |
$-3.3M |
| Jun 2028 |
$354K |
$346K |
$8K |
$-3.3M |
| May 2028 |
$534K |
$383K |
$152K |
$-3.3M |
| Apr 2028 |
$346K |
$343K |
$3K |
$-3.5M |
| Mar 2028 |
$350K |
$343K |
$6K |
$-3.5M |
| Feb 2028 |
$160K |
$423K |
$-262K |
$-3.5M |
| Jan 2028 |
$90K |
$568K |
$-478K |
$-3.2M |