Income Breakdown
| TV Revenue | $6.3M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $254K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $6.9M |
| Staff Wages | $11K |
| Transfer Amortization | $26K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $94K |
| Facility Maintenance | $891K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$8.7M |
$7.9M |
$847K |
$75.2M |
| Jul 2029 |
$8.6M |
$10.1M |
$-1.5M |
$74.4M |
| Jun 2029 |
$6.6M |
$8.4M |
$-1.9M |
$75.9M |
| May 2029 |
$7.2M |
$9.0M |
$-1.8M |
$77.7M |
| Apr 2029 |
$8.3M |
$6.3M |
$2.0M |
$79.5M |
| Mar 2029 |
$8.6M |
$6.7M |
$1.9M |
$77.5M |
| Feb 2029 |
$9.0M |
$7.7M |
$1.3M |
$75.6M |
| Jan 2029 |
$28.3M |
$7.4M |
$20.8M |
$74.3M |
| Dec 2028 |
$8.9M |
$9.4M |
$-507K |
$53.4M |
| Nov 2028 |
$9.5M |
$7.9M |
$1.6M |
$53.9M |
| Oct 2028 |
$7.7M |
$8.6M |
$-904K |
$52.3M |
| Sep 2028 |
$10.0M |
$7.2M |
$2.8M |
$53.2M |