Income Breakdown
| TV Revenue | $23K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $2K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $564K |
| Staff Wages | $34K |
| Transfer Amortization | $541 |
| Debt Interest | $154K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $155K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Oct 2027 |
$25K |
$907K |
$-882K |
$-10.4M |
| Sep 2027 |
$25K |
$914K |
$-889K |
$-9.5M |
| Aug 2027 |
$25K |
$1.2M |
$-1.2M |
$-8.6M |
| Jul 2027 |
$30K |
$846K |
$-816K |
$-7.5M |
| Jun 2027 |
$32K |
$829K |
$-798K |
$-6.7M |
| May 2027 |
$30K |
$789K |
$-759K |
$-5.9M |
| Apr 2027 |
$30K |
$805K |
$-775K |
$-5.1M |
| Mar 2027 |
$30K |
$805K |
$-775K |
$-4.3M |
| Feb 2027 |
$25K |
$760K |
$-735K |
$-3.6M |
| Jan 2027 |
$259K |
$912K |
$-652K |
$-2.8M |
| Dec 2026 |
$25K |
$773K |
$-748K |
$-2.2M |
| Nov 2026 |
$25K |
$766K |
$-742K |
$-1.4M |