Income Breakdown
| TV Revenue | $1.7M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $542K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $8.7M |
| Staff Wages | $35K |
| Transfer Amortization | $172K |
| Debt Interest | $2.2M |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $205K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$2.2M |
$11.3M |
$-9.0M |
$-150.3M |
| Aug 2028 |
$2.3M |
$11.0M |
$-8.7M |
$-141.4M |
| Jul 2028 |
$2.3M |
$8.7M |
$-6.4M |
$-132.9M |
| Jun 2028 |
$5.2M |
$8.7M |
$-3.5M |
$-126.6M |
| May 2028 |
$2.3M |
$12.5M |
$-10.2M |
$-123.3M |
| Apr 2028 |
$2.3M |
$14.2M |
$-12.0M |
$-113.3M |
| Mar 2028 |
$2.2M |
$10.3M |
$-8.1M |
$-101.5M |
| Feb 2028 |
$2.2M |
$9.4M |
$-7.2M |
$-93.6M |
| Jan 2028 |
$2.2M |
$13.0M |
$-10.8M |
$-86.6M |
| Dec 2027 |
$2.2M |
$9.1M |
$-6.9M |
$-76.0M |
| Nov 2027 |
$2.2M |
$9.2M |
$-6.9M |
$-69.3M |
| Oct 2027 |
$2.2M |
$11.3M |
$-9.0M |
$-62.5M |