Income Breakdown
| TV Revenue | $991K |
| TV Placement Bonus | $99K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $61K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.3M |
| Staff Wages | $13K |
| Transfer Amortization | $93K |
| Debt Interest | $614 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $105K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$1.3M |
$1.5M |
$-241K |
$-434K |
| Jul 2029 |
$1.5M |
$1.6M |
$-105K |
$-147K |
| Jun 2029 |
$1.8M |
$1.3M |
$460K |
$161K |
| May 2029 |
$1.2M |
$1.3M |
$-75K |
$-387K |
| Apr 2029 |
$1.2M |
$1.3M |
$-69K |
$-400K |
| Mar 2029 |
$1.2M |
$1.1M |
$155K |
$-418K |
| Feb 2029 |
$1.2M |
$1.7M |
$-401K |
$-660K |
| Jan 2029 |
$1.1M |
$1.8M |
$-759K |
$1.1M |
| Dec 2028 |
$1.0M |
$2.0M |
$-1.0M |
$1.8M |
| Nov 2028 |
$1.0M |
$1.7M |
$-722K |
$2.7M |
| Oct 2028 |
$1.0M |
$1.8M |
$-810K |
$3.4M |
| Sep 2028 |
$1.2M |
$1.4M |
$-215K |
$4.1M |