Income Breakdown
| TV Revenue | $2.5M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $116K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $503K |
| Staff Wages | $17K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $666K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2029 |
$2.6M |
$1.2M |
$1.5M |
$26.5M |
| Feb 2029 |
$2.6M |
$1.9M |
$784K |
$25.0M |
| Jan 2029 |
$2.8M |
$1.1M |
$1.8M |
$24.2M |
| Dec 2028 |
$3.6M |
$1.1M |
$2.5M |
$22.5M |
| Nov 2028 |
$2.7M |
$1.1M |
$1.6M |
$20.0M |
| Oct 2028 |
$2.8M |
$1.1M |
$1.6M |
$18.4M |
| Sep 2028 |
$2.8M |
$1.1M |
$1.7M |
$16.8M |
| Aug 2028 |
$2.8M |
$1.1M |
$1.7M |
$15.1M |
| Jul 2028 |
$2.7M |
$4.6M |
$-1.9M |
$13.4M |
| Jun 2028 |
$3.0M |
$934K |
$2.1M |
$15.2M |
| May 2028 |
$2.7M |
$940K |
$1.8M |
$13.1M |
| Apr 2028 |
$2.7M |
$886K |
$1.8M |
$11.4M |