Income Breakdown
| TV Revenue | $5.1M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $426K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $7.0M |
| Staff Wages | $17K |
| Transfer Amortization | $119K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $889K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$5.8M |
$8.0M |
$-2.3M |
$60.8M |
| Jul 2029 |
$6.0M |
$7.1M |
$-1.1M |
$62.9M |
| Jun 2029 |
$20.1M |
$7.3M |
$12.9M |
$63.9M |
| May 2029 |
$6.0M |
$8.9M |
$-2.9M |
$50.9M |
| Apr 2029 |
$6.0M |
$8.0M |
$-2.0M |
$53.7M |
| Mar 2029 |
$5.5M |
$7.8M |
$-2.2M |
$55.6M |
| Feb 2029 |
$6.5M |
$7.9M |
$-1.4M |
$57.7M |
| Jan 2029 |
$6.8M |
$7.8M |
$-986K |
$60.2M |
| Dec 2028 |
$5.7M |
$7.7M |
$-2.0M |
$61.1M |
| Nov 2028 |
$5.7M |
$7.5M |
$-1.8M |
$63.1M |
| Oct 2028 |
$5.0M |
$8.4M |
$-3.4M |
$64.8M |
| Sep 2028 |
$5.7M |
$7.5M |
$-1.8M |
$68.1M |