Income Breakdown
| TV Revenue | $2.7M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $116K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.4M |
| Staff Wages | $0 |
| Transfer Amortization | $2K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $893K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jun 2030 |
$2.8M |
$2.3M |
$517K |
$81.9M |
| May 2030 |
$3.5M |
$2.5M |
$1.0M |
$81.4M |
| Apr 2030 |
$2.8M |
$2.2M |
$600K |
$80.4M |
| Mar 2030 |
$2.8M |
$2.2M |
$642K |
$79.8M |
| Feb 2030 |
$2.8M |
$2.2M |
$605K |
$79.1M |
| Jan 2030 |
$3.6M |
$2.2M |
$1.4M |
$78.5M |
| Dec 2029 |
$3.8M |
$2.1M |
$1.7M |
$77.1M |
| Nov 2029 |
$2.8M |
$2.2M |
$556K |
$75.4M |
| Oct 2029 |
$2.8M |
$2.3M |
$546K |
$74.8M |
| Sep 2029 |
$2.8M |
$2.2M |
$542K |
$74.3M |
| Aug 2029 |
$2.8M |
$2.2M |
$645K |
$73.7M |
| Jul 2029 |
$2.8M |
$2.2M |
$687K |
$73.1M |