Income Breakdown
| TV Revenue | $6.0M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $189K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.6M |
| Staff Wages | $19K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $837K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$6.2M |
$4.4M |
$1.8M |
$59.8M |
| Nov 2028 |
$6.2M |
$5.0M |
$1.2M |
$58.0M |
| Oct 2028 |
$6.3M |
$4.2M |
$2.0M |
$56.8M |
| Sep 2028 |
$6.2M |
$4.1M |
$2.1M |
$54.8M |
| Aug 2028 |
$6.2M |
$3.9M |
$2.3M |
$52.7M |
| Jul 2028 |
$6.1M |
$3.8M |
$2.4M |
$50.4M |
| Jun 2028 |
$6.2M |
$3.5M |
$2.7M |
$48.0M |
| May 2028 |
$6.2M |
$4.0M |
$2.2M |
$45.4M |
| Apr 2028 |
$6.1M |
$4.4M |
$1.7M |
$43.2M |
| Mar 2028 |
$6.9M |
$3.8M |
$3.0M |
$41.5M |
| Feb 2028 |
$6.1M |
$3.2M |
$2.9M |
$38.4M |
| Jan 2028 |
$9.8M |
$3.2M |
$6.6M |
$35.6M |