Income Breakdown
| TV Revenue | $1.8M |
| TV Placement Bonus | $362K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $189K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $931K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.6M |
| Staff Wages | $0 |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $596K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2030 |
$3.7M |
$2.2M |
$1.5M |
$9.1M |
| Jul 2030 |
$3.8M |
$2.2M |
$1.6M |
$7.7M |
| Jun 2030 |
$3.8M |
$2.2M |
$1.6M |
$6.0M |
| May 2030 |
$3.8M |
$2.2M |
$1.6M |
$4.4M |
| Apr 2030 |
$3.8M |
$2.2M |
$1.6M |
$2.8M |
| Mar 2030 |
$2.9M |
$2.3M |
$558K |
$1.1M |
| Feb 2030 |
$1.8M |
$2.1M |
$-322K |
$590K |
| Jan 2030 |
$2.1M |
$425K |
$1.6M |
$912K |
| Dec 2029 |
$1.8M |
$429K |
$1.3M |
$-724K |
| Nov 2029 |
$1.8M |
$437K |
$1.3M |
$-2.1M |
| Oct 2029 |
$1.9M |
$558K |
$1.3M |
$-3.4M |
| Sep 2029 |
$1.9M |
$515K |
$1.4M |
$-4.7M |