Income Breakdown
| TV Revenue | $1.6M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $189K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $568K |
| Staff Wages | $7K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $580K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2029 |
$1.8M |
$1.2M |
$609K |
$2.8M |
| Nov 2029 |
$1.8M |
$1.1M |
$655K |
$2.2M |
| Oct 2029 |
$2.0M |
$1.1M |
$843K |
$1.5M |
| Sep 2029 |
$2.0M |
$1.1M |
$867K |
$684K |
| Aug 2029 |
$2.0M |
$639K |
$1.4M |
$-183K |
| Jul 2029 |
$2.0M |
$648K |
$1.3M |
$-1.5M |
| Jun 2029 |
$2.0M |
$656K |
$1.3M |
$-2.9M |
| May 2029 |
$2.0M |
$680K |
$1.3M |
$-4.2M |
| Apr 2029 |
$2.1M |
$725K |
$1.3M |
$-5.5M |
| Mar 2029 |
$1.8M |
$621K |
$1.2M |
$-6.8M |
| Feb 2029 |
$1.6M |
$637K |
$1.0M |
$-8.1M |
| Jan 2029 |
$1.9M |
$1.1M |
$825K |
$-9.1M |