Income Breakdown
| TV Revenue | $1.4M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $189K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $569K |
| Staff Wages | $0 |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $598K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2030 |
$1.6M |
$1.2M |
$471K |
$8.8M |
| Nov 2030 |
$1.6M |
$1.2M |
$457K |
$8.3M |
| Oct 2030 |
$1.6M |
$1.4M |
$243K |
$7.9M |
| Sep 2030 |
$1.6M |
$1.1M |
$530K |
$7.6M |
| Aug 2030 |
$1.6M |
$1.1M |
$548K |
$7.1M |
| Jul 2030 |
$1.6M |
$1.1M |
$527K |
$6.6M |
| Jun 2030 |
$1.6M |
$916K |
$705K |
$6.0M |
| May 2030 |
$1.6M |
$900K |
$703K |
$5.3M |
| Apr 2030 |
$1.6M |
$892K |
$715K |
$4.6M |
| Mar 2030 |
$2.3M |
$885K |
$1.4M |
$3.9M |
| Feb 2030 |
$1.9M |
$877K |
$1.1M |
$2.5M |
| Jan 2030 |
$2.6M |
$390K |
$2.2M |
$1.5M |