Income Breakdown
| TV Revenue | $3.3M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $168K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.5M |
| Staff Wages | $15K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $753K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$3.5M |
$2.2M |
$1.3M |
$38.8M |
| Jul 2029 |
$3.5M |
$1.6M |
$1.9M |
$37.5M |
| Jun 2029 |
$6.3M |
$3.0M |
$3.3M |
$35.6M |
| May 2029 |
$4.6M |
$3.1M |
$1.5M |
$32.4M |
| Apr 2029 |
$5.1M |
$3.1M |
$2.0M |
$30.9M |
| Mar 2029 |
$4.9M |
$3.2M |
$1.7M |
$28.9M |
| Feb 2029 |
$4.5M |
$3.0M |
$1.4M |
$27.2M |
| Jan 2029 |
$5.5M |
$3.1M |
$2.4M |
$25.8M |
| Dec 2028 |
$5.1M |
$3.1M |
$2.1M |
$23.4M |
| Nov 2028 |
$5.2M |
$3.1M |
$2.2M |
$21.3M |
| Oct 2028 |
$4.5M |
$3.9M |
$633K |
$19.1M |
| Sep 2028 |
$4.4M |
$2.9M |
$1.5M |
$18.5M |