Income Breakdown
| TV Revenue | $6.1M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $486K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $5.0M |
| Staff Wages | $21K |
| Transfer Amortization | $233K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $230K |
| Facility Maintenance | $914K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$7.4M |
$6.4M |
$1.0M |
$81.7M |
| Dec 2028 |
$6.7M |
$6.2M |
$487K |
$80.4M |
| Nov 2028 |
$6.7M |
$6.0M |
$670K |
$79.7M |
| Oct 2028 |
$6.6M |
$7.5M |
$-907K |
$78.8M |
| Sep 2028 |
$7.3M |
$6.0M |
$1.3M |
$79.5M |
| Aug 2028 |
$7.3M |
$5.3M |
$2.0M |
$77.9M |
| Jul 2028 |
$7.3M |
$5.1M |
$2.2M |
$75.7M |
| Jun 2028 |
$41.1M |
$5.2M |
$35.8M |
$73.3M |
| May 2028 |
$7.5M |
$8.7M |
$-1.2M |
$37.2M |
| Apr 2028 |
$8.1M |
$11.0M |
$-2.9M |
$38.2M |
| Mar 2028 |
$7.9M |
$6.8M |
$1.0M |
$40.8M |
| Feb 2028 |
$6.6M |
$23.9M |
$-17.4M |
$39.6M |