Income Breakdown
| TV Revenue | $19.7M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $254K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $6.4M |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $5.6M |
| Staff Wages | $128K |
| Transfer Amortization | $321K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $253K |
| Facility Maintenance | $836K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2027 |
$33.0M |
$7.1M |
$25.9M |
$74.5M |
| Dec 2026 |
$14.8M |
$7.1M |
$7.7M |
$48.3M |
| Nov 2026 |
$18.9M |
$7.2M |
$11.7M |
$40.3M |
| Oct 2026 |
$11.4M |
$8.5M |
$2.9M |
$28.3M |
| Sep 2026 |
$20.2M |
$5.2M |
$15.0M |
$25.0M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$25.4M |