Income Breakdown
| TV Revenue | $551K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $45K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $147K |
| Staff Wages | $3K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $25K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$596K |
$175K |
$422K |
$853K |
| Jul 2029 |
$605K |
$175K |
$430K |
$431K |
| Jun 2029 |
$616K |
$175K |
$442K |
$756 |
| May 2029 |
$676K |
$188K |
$487K |
$-441K |
| Apr 2029 |
$619K |
$194K |
$425K |
$-928K |
| Mar 2029 |
$624K |
$203K |
$422K |
$-1.4M |
| Feb 2029 |
$624K |
$247K |
$378K |
$-1.8M |
| Jan 2029 |
$701K |
$326K |
$375K |
$-2.2M |
| Dec 2028 |
$305K |
$230K |
$75K |
$-2.5M |
| Nov 2028 |
$245K |
$231K |
$14K |
$-2.6M |
| Oct 2028 |
$300K |
$232K |
$68K |
$-2.6M |
| Sep 2028 |
$302K |
$238K |
$63K |
$-2.7M |