Income Breakdown
| TV Revenue | $3.3M |
| TV Placement Bonus | $332K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $116K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $33K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.1M |
| Staff Wages | $80K |
| Transfer Amortization | $4K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $749K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2027 |
$4.1M |
$1.9M |
$2.2M |
$17.3M |
| Feb 2027 |
$4.2M |
$1.8M |
$2.3M |
$15.1M |
| Jan 2027 |
$4.3M |
$1.8M |
$2.4M |
$12.8M |
| Dec 2026 |
$8.6M |
$1.8M |
$6.8M |
$10.3M |
| Nov 2026 |
$1.6M |
$1.5M |
$105K |
$3.5M |
| Oct 2026 |
$388K |
$1.7M |
$-1.3M |
$3.4M |
| Sep 2026 |
$489K |
$657K |
$-168K |
$4.7M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$5.1M |