Income Breakdown
| TV Revenue | $5.2M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $476K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $5.2M |
| Staff Wages | $45K |
| Transfer Amortization | $565K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $779K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$5.7M |
$6.6M |
$-891K |
$29.7M |
| Nov 2028 |
$5.7M |
$6.7M |
$-1.0M |
$30.1M |
| Oct 2028 |
$6.4M |
$7.3M |
$-940K |
$30.5M |
| Sep 2028 |
$5.7M |
$5.6M |
$169K |
$36.8M |
| Aug 2028 |
$5.6M |
$5.8M |
$-158K |
$36.2M |
| Jul 2028 |
$5.6M |
$5.2M |
$384K |
$35.9M |
| Jun 2028 |
$14.0M |
$4.8M |
$9.2M |
$35.1M |
| May 2028 |
$5.5M |
$6.2M |
$-626K |
$25.5M |
| Apr 2028 |
$5.5M |
$6.0M |
$-478K |
$25.7M |
| Mar 2028 |
$5.5M |
$5.9M |
$-460K |
$25.7M |
| Feb 2028 |
$5.6M |
$5.7M |
$-134K |
$25.7M |
| Jan 2028 |
$5.9M |
$5.6M |
$241K |
$25.4M |