Income Breakdown
| TV Revenue | $3.2M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $116K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $690K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.9M |
| Staff Wages | $35K |
| Transfer Amortization | $23K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $56K |
| Facility Maintenance | $772K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$4.1M |
$2.8M |
$1.2M |
$25.5M |
| Aug 2028 |
$4.0M |
$2.9M |
$1.1M |
$24.3M |
| Jul 2028 |
$6.7M |
$2.9M |
$3.8M |
$23.2M |
| Jun 2028 |
$3.0M |
$3.3M |
$-307K |
$19.4M |
| May 2028 |
$3.3M |
$4.1M |
$-785K |
$19.7M |
| Apr 2028 |
$3.3M |
$2.4M |
$870K |
$20.4M |
| Mar 2028 |
$3.3M |
$2.4M |
$939K |
$19.5M |
| Feb 2028 |
$3.9M |
$2.5M |
$1.4M |
$18.6M |
| Jan 2028 |
$3.6M |
$2.5M |
$1.1M |
$17.1M |
| Dec 2027 |
$6.8M |
$2.4M |
$4.4M |
$16.0M |
| Nov 2027 |
$4.1M |
$2.7M |
$1.4M |
$11.5M |
| Oct 2027 |
$4.1M |
$2.7M |
$1.3M |
$10.1M |