Income Breakdown
| TV Revenue | $3.9M |
| TV Placement Bonus | $372K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $115K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $1.2M |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.4M |
| Staff Wages | $40K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $877K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jun 2028 |
$5.9M |
$2.3M |
$3.6M |
$69.6M |
| May 2028 |
$2.7M |
$2.3M |
$372K |
$66.0M |
| Apr 2028 |
$8.8M |
$2.4M |
$6.4M |
$65.6M |
| Mar 2028 |
$8.4M |
$2.6M |
$5.8M |
$59.2M |
| Feb 2028 |
$2.5M |
$2.9M |
$-429K |
$53.4M |
| Jan 2028 |
$9.0M |
$2.8M |
$6.3M |
$53.9M |
| Dec 2027 |
$8.9M |
$2.7M |
$6.2M |
$47.6M |
| Nov 2027 |
$11.7M |
$2.7M |
$9.0M |
$41.4M |
| Oct 2027 |
$6.0M |
$2.8M |
$3.2M |
$32.3M |
| Sep 2027 |
$18.5M |
$2.1M |
$16.3M |
$29.1M |
| Aug 2027 |
$2.8M |
$2.0M |
$755K |
$12.8M |
| Jul 2027 |
$3.2M |
$2.2M |
$970K |
$12.0M |