Income Breakdown
| TV Revenue | $1.4M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $115K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $559K |
| Staff Wages | $19K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $622K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$1.5M |
$1.2M |
$322K |
$1.6M |
| Dec 2028 |
$1.5M |
$1.2M |
$355K |
$1.3M |
| Nov 2028 |
$1.5M |
$1.2M |
$365K |
$935K |
| Oct 2028 |
$600K |
$884K |
$-284K |
$571K |
| Sep 2028 |
$607K |
$448K |
$159K |
$855K |
| Aug 2028 |
$661K |
$456K |
$206K |
$696K |
| Jul 2028 |
$653K |
$434K |
$219K |
$490K |
| Jun 2028 |
$1.1M |
$448K |
$674K |
$271K |
| May 2028 |
$618K |
$449K |
$169K |
$-403K |
| Apr 2028 |
$629K |
$454K |
$175K |
$-573K |
| Mar 2028 |
$640K |
$562K |
$78K |
$-747K |
| Feb 2028 |
$657K |
$645K |
$13K |
$-825K |