Income Breakdown
| TV Revenue | $190K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $12K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $546K |
| Staff Wages | $31K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $53K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $135K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2027 |
$202K |
$764K |
$-562K |
$-5.3M |
| Jul 2027 |
$201K |
$708K |
$-508K |
$-4.8M |
| Jun 2027 |
$971K |
$894K |
$77K |
$-4.3M |
| May 2027 |
$205K |
$1.1M |
$-905K |
$-4.3M |
| Apr 2027 |
$204K |
$737K |
$-533K |
$-3.4M |
| Mar 2027 |
$244K |
$783K |
$-539K |
$-2.9M |
| Feb 2027 |
$219K |
$807K |
$-588K |
$-2.4M |
| Jan 2027 |
$50K |
$752K |
$-702K |
$-1.8M |
| Dec 2026 |
$55K |
$663K |
$-609K |
$-1.1M |
| Nov 2026 |
$63K |
$660K |
$-597K |
$-463K |
| Oct 2026 |
$48K |
$641K |
$-593K |
$134K |
| Sep 2026 |
$39K |
$581K |
$-543K |
$727K |