Income Breakdown
| TV Revenue | $927K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $45K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $4K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $175K |
| Staff Wages | $7K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $24K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $105K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2028 |
$977K |
$311K |
$665K |
$-2.4M |
| Jul 2028 |
$1.3M |
$380K |
$926K |
$-3.1M |
| Jun 2028 |
$951K |
$360K |
$591K |
$-4.0M |
| May 2028 |
$949K |
$390K |
$560K |
$-4.6M |
| Apr 2028 |
$950K |
$463K |
$486K |
$-5.2M |
| Mar 2028 |
$934K |
$556K |
$378K |
$-5.7M |
| Feb 2028 |
$267K |
$541K |
$-275K |
$-6.0M |
| Jan 2028 |
$261K |
$739K |
$-478K |
$-5.8M |
| Dec 2027 |
$52K |
$464K |
$-412K |
$-5.3M |
| Nov 2027 |
$47K |
$478K |
$-431K |
$-4.9M |
| Oct 2027 |
$59K |
$470K |
$-411K |
$-4.4M |
| Sep 2027 |
$47K |
$373K |
$-326K |
$-4.0M |