Income Breakdown
| TV Revenue | $3.0M |
| TV Placement Bonus | $302K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $116K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.1M |
| Staff Wages | $16K |
| Transfer Amortization | $81K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $845K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$3.7M |
$3.1M |
$679K |
$52.1M |
| Jul 2029 |
$9.8M |
$2.9M |
$6.9M |
$51.3M |
| Jun 2029 |
$3.3M |
$2.8M |
$465K |
$44.7M |
| May 2029 |
$3.0M |
$3.5M |
$-502K |
$44.2M |
| Apr 2029 |
$3.9M |
$2.8M |
$1.1M |
$44.6M |
| Mar 2029 |
$4.0M |
$2.7M |
$1.2M |
$43.4M |
| Feb 2029 |
$3.3M |
$2.1M |
$1.3M |
$42.1M |
| Jan 2029 |
$4.9M |
$2.4M |
$2.4M |
$44.1M |
| Dec 2028 |
$8.6M |
$2.3M |
$6.3M |
$41.6M |
| Nov 2028 |
$5.3M |
$2.1M |
$3.2M |
$35.3M |
| Oct 2028 |
$4.6M |
$2.4M |
$2.2M |
$32.2M |
| Sep 2028 |
$7.0M |
$2.3M |
$4.6M |
$29.9M |