Income Breakdown
| TV Revenue | $6.1M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $286K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.0M |
| Staff Wages | $14K |
| Transfer Amortization | $387K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $1.0M |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$6.3M |
$4.4M |
$2.0M |
$150.0M |
| Jul 2029 |
$6.3M |
$7.0M |
$-699K |
$147.7M |
| Jun 2029 |
$17.8M |
$3.9M |
$13.9M |
$148.0M |
| May 2029 |
$6.2M |
$3.9M |
$2.3M |
$133.7M |
| Apr 2029 |
$6.2M |
$4.2M |
$2.0M |
$131.0M |
| Mar 2029 |
$6.1M |
$5.0M |
$1.1M |
$128.6M |
| Feb 2029 |
$6.2M |
$3.6M |
$2.6M |
$127.2M |
| Jan 2029 |
$6.7M |
$3.3M |
$3.5M |
$137.4M |
| Dec 2028 |
$6.0M |
$3.7M |
$2.2M |
$133.8M |
| Nov 2028 |
$6.0M |
$4.8M |
$1.2M |
$131.4M |
| Oct 2028 |
$5.9M |
$4.0M |
$1.9M |
$130.1M |
| Sep 2028 |
$7.1M |
$3.4M |
$3.7M |
$128.1M |