Income Breakdown
| TV Revenue | $17K |
| TV Placement Bonus | $2K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $900 |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $215K |
| Staff Wages | $27K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $3K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $55K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jun 2027 |
$21K |
$301K |
$-280K |
$-514K |
| May 2027 |
$238K |
$420K |
$-182K |
$-234K |
| Apr 2027 |
$21K |
$306K |
$-285K |
$-52K |
| Mar 2027 |
$21K |
$306K |
$-285K |
$233K |
| Feb 2027 |
$40K |
$378K |
$-338K |
$518K |
| Jan 2027 |
$34K |
$328K |
$-294K |
$856K |
| Dec 2026 |
$26K |
$348K |
$-322K |
$1.1M |
| Nov 2026 |
$10K |
$331K |
$-321K |
$1.5M |
| Oct 2026 |
$7K |
$371K |
$-363K |
$1.8M |
| Sep 2026 |
$170K |
$300K |
$-130K |
$2.2M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$2.3M |