Income Breakdown
| TV Revenue | $1.6M |
| TV Placement Bonus | $322K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $101K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.4M |
| Staff Wages | $38K |
| Transfer Amortization | $344K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $130K |
| Facility Maintenance | $808K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$18.0M |
$2.7M |
$15.3M |
$58.8M |
| Aug 2028 |
$2.4M |
$2.7M |
$-326K |
$43.2M |
| Jul 2028 |
$14.2M |
$2.2M |
$12.0M |
$43.8M |
| Jun 2028 |
$2.4M |
$2.2M |
$191K |
$36.6M |
| May 2028 |
$2.4M |
$2.1M |
$250K |
$36.2M |
| Apr 2028 |
$2.4M |
$2.0M |
$416K |
$35.7M |
| Mar 2028 |
$2.5M |
$2.1M |
$454K |
$35.1M |
| Feb 2028 |
$3.3M |
$1.8M |
$1.5M |
$34.4M |
| Jan 2028 |
$2.7M |
$1.8M |
$869K |
$39.9M |
| Dec 2027 |
$2.3M |
$1.7M |
$574K |
$39.0M |
| Nov 2027 |
$3.5M |
$1.9M |
$1.6M |
$38.3M |
| Oct 2027 |
$2.2M |
$1.8M |
$492K |
$36.6M |