Income Breakdown
| TV Revenue | $7.5M |
| TV Placement Bonus | $309K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $123K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $2.3M |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.7M |
| Staff Wages | $7K |
| Transfer Amortization | $90K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $834K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2029 |
$10.5M |
$2.6M |
$7.9M |
$88.9M |
| Jun 2029 |
$3.8M |
$2.6M |
$1.2M |
$80.9M |
| May 2029 |
$3.7M |
$2.6M |
$1.2M |
$79.6M |
| Apr 2029 |
$3.7M |
$2.8M |
$889K |
$78.4M |
| Mar 2029 |
$3.7M |
$2.4M |
$1.3M |
$77.4M |
| Feb 2029 |
$7.2M |
$2.4M |
$4.8M |
$76.0M |
| Jan 2029 |
$8.9M |
$3.0M |
$5.9M |
$71.1M |
| Dec 2028 |
$12.6M |
$3.5M |
$9.1M |
$65.1M |
| Nov 2028 |
$13.1M |
$3.4M |
$9.8M |
$55.9M |
| Oct 2028 |
$8.2M |
$3.5M |
$4.7M |
$46.1M |
| Sep 2028 |
$25.2M |
$2.3M |
$22.9M |
$41.3M |
| Aug 2028 |
$2.9M |
$2.1M |
$774K |
$20.5M |