Income Breakdown
| TV Revenue | $1.7M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $135K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $965K |
| Staff Wages | $34K |
| Transfer Amortization | $43K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $668K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2029 |
$1.8M |
$1.7M |
$83K |
$3.6M |
| Feb 2029 |
$3.4M |
$1.7M |
$1.7M |
$3.6M |
| Jan 2029 |
$2.0M |
$2.0M |
$16K |
$3.1M |
| Dec 2028 |
$1.8M |
$2.2M |
$-390K |
$3.0M |
| Nov 2028 |
$1.8M |
$1.9M |
$-121K |
$3.4M |
| Oct 2028 |
$2.0M |
$2.1M |
$-122K |
$3.5M |
| Sep 2028 |
$2.2M |
$1.7M |
$482K |
$3.6M |
| Aug 2028 |
$2.0M |
$1.6M |
$433K |
$3.1M |
| Jul 2028 |
$2.5M |
$1.5M |
$1.0M |
$2.7M |
| Jun 2028 |
$3.1M |
$1.5M |
$1.6M |
$1.6M |
| May 2028 |
$2.0M |
$1.4M |
$627K |
$59K |
| Apr 2028 |
$2.0M |
$1.4M |
$671K |
$-586K |