Income Breakdown
| TV Revenue | $4.2M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $211K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.5M |
| Staff Wages | $22K |
| Transfer Amortization | $82K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $14K |
| Facility Maintenance | $742K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$4.6M |
$2.3M |
$2.3M |
$23.2M |
| Dec 2028 |
$3.1M |
$3.0M |
$152K |
$20.9M |
| Nov 2028 |
$3.1M |
$3.1M |
$-17K |
$20.6M |
| Oct 2028 |
$3.1M |
$3.7M |
$-614K |
$20.6M |
| Sep 2028 |
$3.2M |
$3.1M |
$98K |
$21.1M |
| Aug 2028 |
$3.5M |
$3.3M |
$202K |
$20.9M |
| Jul 2028 |
$5.6M |
$3.1M |
$2.5M |
$20.9M |
| Jun 2028 |
$3.5M |
$3.0M |
$471K |
$19.0M |
| May 2028 |
$3.8M |
$4.4M |
$-681K |
$18.4M |
| Apr 2028 |
$3.4M |
$3.2M |
$236K |
$19.0M |
| Mar 2028 |
$3.1M |
$2.3M |
$783K |
$18.7M |
| Feb 2028 |
$4.4M |
$2.2M |
$2.2M |
$17.9M |