Income Breakdown
| TV Revenue | $5.5M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $88K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $514K |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.8M |
| Staff Wages | $40K |
| Transfer Amortization | $69K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $793K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$6.7M |
$2.7M |
$4.0M |
$55.0M |
| Dec 2028 |
$3.6M |
$2.7M |
$880K |
$50.9M |
| Nov 2028 |
$3.6M |
$2.7M |
$952K |
$50.0M |
| Oct 2028 |
$3.6M |
$2.7M |
$973K |
$49.0M |
| Sep 2028 |
$10.4M |
$3.5M |
$6.9M |
$47.9M |
| Aug 2028 |
$3.6M |
$3.2M |
$438K |
$41.0M |
| Jul 2028 |
$3.6M |
$3.4M |
$152K |
$40.5M |
| Jun 2028 |
$3.6M |
$2.2M |
$1.4M |
$42.3M |
| May 2028 |
$3.5M |
$2.5M |
$975K |
$40.8M |
| Apr 2028 |
$3.5M |
$2.0M |
$1.5M |
$39.8M |
| Mar 2028 |
$3.9M |
$1.9M |
$2.0M |
$38.3M |
| Feb 2028 |
$3.8M |
$1.8M |
$2.0M |
$36.2M |