Income Breakdown
| TV Revenue | $1.7M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $486K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.7M |
| Staff Wages | $33K |
| Transfer Amortization | $39K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $165K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$2.2M |
$1.9M |
$332K |
$584K |
| Nov 2028 |
$2.2M |
$2.6M |
$-376K |
$214K |
| Oct 2028 |
$2.2M |
$2.5M |
$-294K |
$551K |
| Sep 2028 |
$2.0M |
$2.1M |
$-127K |
$806K |
| Aug 2028 |
$2.0M |
$2.0M |
$52K |
$894K |
| Jul 2028 |
$2.0M |
$2.0M |
$24K |
$804K |
| Jun 2028 |
$2.2M |
$2.2M |
$16K |
$741K |
| May 2028 |
$2.1M |
$2.0M |
$113K |
$687K |
| Apr 2028 |
$2.0M |
$2.3M |
$-249K |
$536K |
| Mar 2028 |
$2.2M |
$2.2M |
$-18K |
$746K |
| Feb 2028 |
$2.2M |
$2.3M |
$-86K |
$725K |
| Jan 2028 |
$2.2M |
$2.3M |
$-57K |
$773K |