Income Breakdown
| TV Revenue | $1.6M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $542K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.9M |
| Staff Wages | $21K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $70K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $145K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$2.1M |
$3.7M |
$-1.6M |
$-12.9M |
| Dec 2028 |
$2.1M |
$3.0M |
$-913K |
$-11.3M |
| Nov 2028 |
$2.1M |
$3.0M |
$-872K |
$-10.3M |
| Oct 2028 |
$2.2M |
$3.3M |
$-1.0M |
$-9.5M |
| Sep 2028 |
$2.2M |
$2.9M |
$-690K |
$-8.4M |
| Aug 2028 |
$2.3M |
$3.5M |
$-1.3M |
$-7.8M |
| Jul 2028 |
$2.3M |
$2.2M |
$63K |
$-6.5M |
| Jun 2028 |
$6.4M |
$3.3M |
$3.1M |
$-6.6M |
| May 2028 |
$3.9M |
$3.6M |
$315K |
$-9.6M |
| Apr 2028 |
$3.4M |
$4.1M |
$-652K |
$-9.9M |
| Mar 2028 |
$3.5M |
$3.6M |
$-109K |
$-9.3M |
| Feb 2028 |
$3.9M |
$3.8M |
$68K |
$-9.2M |