Income Breakdown
| TV Revenue | $6.8M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $189K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $4.8M |
| Staff Wages | $9K |
| Transfer Amortization | $133K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $868K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$7.7M |
$5.9M |
$1.8M |
$72.6M |
| Jul 2029 |
$10.4M |
$6.2M |
$4.2M |
$71.9M |
| Jun 2029 |
$7.1M |
$6.0M |
$1.1M |
$67.6M |
| May 2029 |
$7.0M |
$6.5M |
$434K |
$66.4M |
| Apr 2029 |
$8.3M |
$6.0M |
$2.2M |
$65.8M |
| Mar 2029 |
$6.9M |
$5.8M |
$1.1M |
$63.4M |
| Feb 2029 |
$6.9M |
$5.8M |
$1.1M |
$62.2M |
| Jan 2029 |
$16.8M |
$6.0M |
$10.8M |
$60.9M |
| Dec 2028 |
$6.9M |
$5.8M |
$1.1M |
$50.0M |
| Nov 2028 |
$6.8M |
$5.6M |
$1.3M |
$48.8M |
| Oct 2028 |
$6.8M |
$6.0M |
$776K |
$47.4M |
| Sep 2028 |
$6.1M |
$5.5M |
$631K |
$46.4M |