Income Breakdown
| TV Revenue | $2.5M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $116K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.6M |
| Staff Wages | $29K |
| Transfer Amortization | $86K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $784K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$2.9M |
$2.5M |
$451K |
$32.7M |
| Dec 2028 |
$3.7M |
$2.4M |
$1.3M |
$32.2M |
| Nov 2028 |
$2.6M |
$2.6M |
$47K |
$30.8M |
| Oct 2028 |
$3.0M |
$2.7M |
$301K |
$30.7M |
| Sep 2028 |
$2.7M |
$2.6M |
$110K |
$30.3M |
| Aug 2028 |
$3.0M |
$2.7M |
$354K |
$30.1M |
| Jul 2028 |
$3.0M |
$2.3M |
$664K |
$29.6M |
| Jun 2028 |
$2.7M |
$2.2M |
$515K |
$32.6M |
| May 2028 |
$2.7M |
$2.1M |
$591K |
$32.0M |
| Apr 2028 |
$2.7M |
$1.9M |
$752K |
$31.4M |
| Mar 2028 |
$2.7M |
$1.9M |
$753K |
$30.7M |
| Feb 2028 |
$5.3M |
$2.0M |
$3.3M |
$29.9M |