Income Breakdown
| TV Revenue | $2.8M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $168K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $45K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $490K |
| Staff Wages | $4K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $690K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$3.0M |
$1.2M |
$1.8M |
$27.8M |
| Jul 2029 |
$3.8M |
$1.5M |
$2.3M |
$26.0M |
| Jun 2029 |
$3.1M |
$1.2M |
$1.9M |
$23.6M |
| May 2029 |
$2.8M |
$1.1M |
$1.7M |
$21.7M |
| Apr 2029 |
$3.1M |
$1.3M |
$1.8M |
$20.0M |
| Mar 2029 |
$3.6M |
$1.3M |
$2.3M |
$18.2M |
| Feb 2029 |
$2.7M |
$2.0M |
$744K |
$15.9M |
| Jan 2029 |
$2.7M |
$1.0M |
$1.7M |
$15.2M |
| Dec 2028 |
$2.4M |
$1.0M |
$1.4M |
$13.5M |
| Nov 2028 |
$2.4M |
$1.1M |
$1.3M |
$12.1M |
| Oct 2028 |
$2.4M |
$1.1M |
$1.3M |
$10.9M |
| Sep 2028 |
$2.4M |
$1.0M |
$1.4M |
$9.5M |